Trending

Konverzky a jejich napojení na ExitShop

 


V ExitShopu je v beta verzi napojení na Konverzky (psáno v srpnu 2023)

Na Konverzky narazil asi každý e-shopař, který se pohybuje na facebooku. Všudepřítomná, až agresivní reklama Konverzek je nepřehlédnutelná, mnoho lidí vytáčí a i v diskusních skupinách se Konverzky často probírají.

Exitshopák Konverzky vyzkoušel, a sepsal o tom několik následujících postřehů, jsou zapisované v pořadí jak přicházely, nehledejte v tom žádný systém.

 • registrace na 14 dnů je jen za 1 korunu, nic tedy neriskujete, když se rozhodnete Konverzky vyzkoušet
 • veškeré transakční e-maily z adres @konverzky.cz padají  v našich Workspace do spamu. Google nemá Konverzky rád.
 • po registraci jsem si zběžně prohlédl admin a odložil bližší zkoumání na víkend.
  Konverzky mne sledovaly a okamžitě spustily sekvenci e-mailů. Vašku ještě jsi neudělal toto a je třeba udělat ono. Proč jsi ještě nenapojil doménu? a podobně.
  Bylo ta až nepříjemné a kdybych nechtěl Konverzky testovat, asi bych je ihned zrušil. Ale na někoho zřejmě takovýto agresivní e-mailový nátlak působí, zřejmě to má Honza z Inizia vyzkoušené. 
  Všechny tyto e-mail zase přistály ve spamu. Udělal jsem si tedy filtr aby do spamu napadaly a nemusel jsem je tam hledat.
 • Protože jsem stále nevyvíjel žádnou činnost, přišel mi e-mail s odkazem na video ve kterém mne Honza zlomeným hlasem upozorňuje, že je mu mně líto, že mrhám svým potenciálem a dává za příklad paní s nemocným dítětem, která vydělává Konverzkami statisíce. 
  Bylo to fakt dojemné :)
 • O  víkendu jsem se pustil do bližšího zkoumání Konverzek, napojil do nich jednu vlastní subdoménu, jde to jednoduše. Je tam i praktický videonávod.
 • Prozkoumal jsem všechny možnosti Konverzek a podíval se na téměř všechna výuková videa. A byl jsem příjemně překvapený.
  Marketingem se zabývám skoro 20 let a tak jednoduše pro začátečníky shrnuté základy funnelového prodeje jsem ještě neviděl. Už jen kvůli shlédnutí těchto videí má cenu se do Konverzek zaregistrovat pokud s funnelovým prodejem začínáte.
 • A protože jsem ExitShopák a pomáhám hlavně e-shopařům prodávajícím fyzické produkty, zajímalo mne jak Konverzky prodávají fyzické produkty. 
  Podle návodu jsem si vytvořil Konverzku, která měla prodávat jeden konkrétní produkt. Samotné vytvoření stránky není složité, ale je nutné ji napojit na platební bránu nebo na FIO Banku, popřípadě obojí. Je tam i možnost napojení na Zásilkovnu. Vše jsem vyzkoušel, jde to jednoduše.  Funkční je i propojení s ExitShopem, které umožní přijímání a vyřizování objednávek z Konverzek v adminu ExitShopu společně s ostatnímí objednávkami.

Závěr a zhodnocení:

Konverzka pro prodej fyzických produktů je velice podobná jednostránkovému e-shopu v ExitShopu, neumí nic navíc, co by nebylo možno realizovat správně nastaveným jednostránkovým ExitShopem.  Klienti ExitShopu, prodávající fyzické produkty mají možnost si vytvořit neomezený počet jednostránkových e-shopů, Konverzky nepotřebují.
V případě, že prodáve i info-produkty, e-booky, členství v klubech, kurzy apod. mohou být Konverzky užitečné, doporučuji aktivovat si čtrnáctidenní členství a možnosti Konverzek prozkoumat. Já jsem se tím podrobně nazaobíral, zajímal mne prodej fyzických produktů.

Těm,  kteří nejsou klienty ExitShopu a prodávají pomocí více projektů v Konverzkách a Konverzky jim fungují, doporučuji napojit je do ExitShopu.
(to zdůrazňuji: Konverzky jim musí fungovat, napojení jim usnadní správu objednávek, ale nijak jim nepomůže pokud jejich Konverzky nevydělávají).
Budou moci objednávky ze všech svých Konverzek spravovat v jednom adminu a získají možnost rozšířit své podnikání o plnohodnotné e-shopy.

Konverzky překonaly moje očekávání. Byl jsem připravený na to, že po registraci získám jen obecné bláboly, jako u mnoha jiných info-podnikatelů, ale jsou tam poměrně podrobné návody  a nástroje které začátečníkům usnadní vstup do online byznysu.
Ze dlouholeté zkušenosti vím, že tyto postupy fungují, když zvolíte správnou cílovku a správný produkt. takže nic proti Konverzkám, ale klienti ExitShopu je nepotřebují,  Mají v systému jednostránkové e-shopylanding-page a iframe e-shopy. Stačí najít si tu správnou cílovku a produkt.

Okomentovat

Novější Starší